Oslabené družstvo obsadilo na mezikrajovém utkání družstev ml. žactva 5. místo.

V neděli 29. 9. se ve Vyškově konalo pětiutkání Moravských krajů a Vysočiny. Při tvorbě nominace vypadalo složení družstev velice nadějně. Bohužel v posledních dnech, kdy řádí střevní chřipky a nachlazení se hned 10 atletů omluvilo, a tak do Vyškova dojelo 16. dívek a pouhých 10 chlapců, navíc, kromě pár výjimek, to nejsilnější leželo v posteli.

Družstvo se však nevzdalo a všichni bojovali o co nejlepší umístění. Za téměř ideálního atletického počasí si plno z nich dokázalo na konci sezóny posunout své osobní rekordy.

Bodově družstvo táhly především dívky, které dokázaly opanovat všechny technické disciplíny. Hned 2 dílčí vítězství si připsala Adéla Hanáková (SKM VM), 1. zlato získala ve vrhu koulí výkonem 13,43 m, 2. pak ve skoku do výšky v novém OR 160 cm. V dálce dokázala zvítězit vynikajícím výkonem 498 cm Naty Skopálková (AK Zlín), k tomu přidala ještě bronz na překážkách. Zlato a bronz měla také Terka Lieblová (TJ VM). V oštěpu Terka opět atakovala 40metrovou hranici a dokázala zvítězit, ve výšce brala za výkon 148 cm 3. místo. Z chlapců se mezi nejlepší 3 dostali, Petr Meindlschmidt v dálce za výkon 533 cm byl stříbrný a stejně tak Lukáš Zbořil v oštěpu za 37,30 m. Dá se tak říct, že bodový přísun byl především z technických disciplín.

V každé disciplíně bodovali 2 nejlepší závodníci. Dívky v celkovém součtu obsadily 2. pozici, chlapci bohužel ve velmi silně oslabené sestavě na pozici 5., v součtu to také byla 5. pozice.

Print Friendly, PDF & Email

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*