Spolu na startu!

Český atletický svaz chystá sérii šesti mikromítinků, kterou zahájí závodní sezonu prvního června kladenský mítink s předními reprezentanty společně s dalšími závody dětí a mládeže na minimálně 100 stadionech napříč republikou. Atleti mají zájem závodit co nejdříve to bude možné a atletický svaz hledá možnosti, jak splnit požadované podmínky a zároveň umožnit českým reprezentantům si co nejdříve kvalitně zazávodit. Svaz má za cíl nastartovat prvního června závodní proces v celé české atletické rodině a být „Spolu na startu“ letošní závodní sezony.

Pod heslem „Spolu na startu“ se prvního června odehraje první svazový mítink ze série šesti na kladenském stadionu Sletiště s předními českými reprezentanty, ve stejnou chvíli se na dalších minimálně 100 atletických stadionech odehrají atletické závody určené pro děti a mládež různých věkových kategorií a v různých disciplínách napříč celou Českou republikou. Cílem iniciativy je být spolu na startu letošní závodní sezony.

„Atleti chtějí závodit co nejdříve a atletický svaz našel možnost, jak závody zajistit i s omezeným počtem padesáti osob. Svazových mikromítinků bude v průběhu června šest s účastí české atletické špičky na různých místech České republiky,“ říká předseda atletického svazu Libor Varhaník a dodává: „účelem ale není v uvozovkách zajistit „jen“ závody pro reprezentanty, ale nastartovat závodní proces i v jiných věkových kategoriích, povzbudit pořadatele napříč republikou, abychom se vrátili na stadiony v plné formě, i když s omezenými podmínkami. Proto do toho jdeme prvního června společně na minimálně 100 atletických stadionech pod heslem Spolu na startu. Vyzýváme tak kraje i oddíly a kluby, aby se do iniciativy zapojily. V průběhu víkendu jsme sondovali zájem o první  – symbolicky společné – závody a podle ohlasů bude enormní.“


Na kladenském Sletišti se prvního června v přímém přenosu České televize představí atleti v minimálně třech atletických disciplínách – hodu oštěpem žen, vrhu koulí mužů a běhu na 300 metrů mužů. Potvrzena je také již účast Barbory Špotákové, Tomáše Staňka a Pavla Masláka. „Moc se těším na první závody, i když budou v omezeném režimu, myslím, že závod je prostě vždy jiný než trénink,“ říká Barbora Špotáková a dodává: „těším se, že s dalšími mnoha atlety po celé České republice budeme na startu závodní sezony společně a že si tak alespoň na dálku závody užijeme symbolicky všichni dohromady.“  Špotáková, Maslák i Staněk se představí ještě minimálně na jednom dalším ze svazových mikromítinků v průběhu června. Zbylých pět mikromítinků bude zahrnovat další zajímavé atletické disciplíny s účastí české atletické špičky, jeden bude zaměřen na víceboje.

V rámci projektu Spolu na startu plánuje svaz prvního června propojit závody napříč republikou alespoň virtuálně, pomocí sociálních sítí, videí, fotografií ze závodů a podobně. Na některé ze sta atletických stadionů se také chystají další čeští reprezentanti podpořit svou účastí malé závodníky na dětských atletických závodech.  V současné chvíli vychází Český atletický svaz z podmínek, které by měly již od 25. května být v platnosti, a sice možnost uspořádat závody s maximálním počtem 50 osob, čemuž budou veškeré mikromítinky i závody na dalších sto atletických stadionech pochopitelně uzpůsobeny.

Karolína Farská, foto: ČAS – Jan Kucharčík

Print Friendly, PDF & Email

Buďte první, kdo vloží komentář

Přidejte odpověď

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*